Header Ads

header ad

Metro Turizm

Metro Turizm 1992 yılında Topkapı’da 3 otobüsle başlayan bu koşunun 11. yılına geldiğinde ; 750 otobüsle 133 hatta 370 merkeze yılda yaklaşık 200.000 sefer yapan sektörün en büyük şirketi olmayı başardı. Metro Turizmin bu büyük ağ üzerinde verdiği hizmetlerin temel amacı , seyahati bir keyif ve mutlu bir eyleme dönüştürmek olarak belirlenmiştir.

Karayoluyla yolcu taşımacılığı sektörünün yıllar içinde durağanlaşan gelişimini yeniden sağlamak ve insanların kaygılarını yok etmek amacıyla kurumsallaşması gerektiği fikrinden hareket eden Metro Turizm, bu anlamda etkinliklerinin arttırma yoluna gidiyor. Temelinde güvenli ve güler yüzlü hizmet sunma yatan bu anlayışını yaygınlaştırılmasıyla hem ülkemize hem de konuklarımıza en iyi hizmeti vermek istiyoruz.


Metro Turizm Yatırımlar Grubu’nun temel taşı olan Metro Turizm 2003 yılında 7.500.000 yolcu taşımayı hedefliyor.


Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgesine her gün 750 araçtan oluşan dev filosuyla günlük yaklaşık 700 sefer düzenleyen Metro Turizm , sektöründeki pazar payının yüzde 10’unu da elinde bulunduruyor.


METRO VE HALKA AÇILMA


“Metro Turizm Yatırımlar Grubu Factoring, Leasing , Otelcilik , Petrol İstasyonu Dinlenme Tesisi İşletmeciliği , Personel Taşımacılığı, Medya , Güvenlik, Sigorta , Turizm ve Otogar İşletmeciliği alanında faaliyet göstermektedir. Bu sektörde kurulu 23 şirketteki çalışmalarınızı 6.500 arkadaşımızla birlikte sürdürüyoruz. Metro Turizmin halka açılması için başlattığımız çalışmaları 2004 yılında sonuçlandığında otobüslerimizde seyahat eden yolcularımız aynı zamanda ortağımızda olacaktır.”


METRO VE AVRUPA HEDEFLERİ


“Metro Turizm olarak Türkiye’nin AB ülkesi olacağına inancımızla Avrupa’da bir merkez oluşturmaya karar verdik. Ve bu doğrultuda Almanya’nın Manhaim şehrinde ‘Metro Avrupa’ adlı bir şirket kurduk . Metro Avrupa ile AB ülkeleri arasında karayolu taşımacılığı yapılacak. Bu proje için ilk etapta 4 milyon Euro’luk bir yatırım yapmayı planlıyoruz.”


METRO VE ISO 9001:2000


“Metro Turizm olarak yolcularımızı 11 yıllık deneyim ve “Konuğumuzsunuz” sloganıyla 41 ildeki 460 bilet satış acentesi aracılığıyla karşılıyoruz. Bu durum Metro Turizm ‘i sektöründeki en büyük ağa sahip şirketi olarak öne çıkarıyor. Bu büyük ağda 500 doğrudan ve 4000 de dolaylı personele iş olanağı yaratan Metro Turizm şimdi de ISO 9001 :2000 belgesi ile hizmet standartlarını her noktada, aynı kalitede sürdürmektedir. Firmamızda uluslararası bir standart olan ISO 9001: 2000 kalite yönetim sistemi kurma ve uygulama çalışmaları Temmuz 2003’de başlamış olup, 2003 yılı sonunda tamamlanmış, Moody International‘ın gerçekleştirmiş olduğu denetim sonucunda Metro Turizm belgeyi almaya hak kazanmıştır.


Metro Turizm ‘in müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutma ilkesi ile sürdürdüğü kaliteli hizmet ve yönetim anlayışı uluslararası kalite derecelendirme kuruluşu olan Moody International tarafından ISO 9001: 2000 belgesi ile belgelendirildi.


Metro Turizm Genel Müdürü Sinan SOLOK ; Metro Turizm olarak uluslar arası kalite standartlarını yerine getirdiklerini ve müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılaşmaya çalıştıklarını belirterek, “ Başarılı bir denetim sonrasında ISO 9001 :2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandık. Bundan sonra başarımızı sürekli hale getirmeyi ve firma genelinde kaliteyi bir yönetim kültürü olarak benimsemeyi sürdüreceğiz.”diye konuştu.


METRO VE YATIRIM


“Mevcut filomuzdaki araçların yenilenme çalışmaları başlamış durumda. Dünyanın en önemli otobüs üretici firmalarından SETRA ile yapılan anlaşma uyarınca sahibi olduğumuz otobüsleri bu marka ile yeniliyoruz. Ekim sonunda teslim edilmek üzere 4 milyon Euro’luk yatırımla 12 yeni SETRA satın aldık. Şimdi 10 yeni otobüs için sipariş vermeye hazırlanıyoruz. Filomuzu yeni yatırımlarımızla sürekli yenileyeceğiz.”


Ayrıca konaklama tesislerimizin yenilenme çalışmalarını başlattık ve yeni konaklama tesisleri için yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor.


Yeni filo, yurtdışı yatırımları ve konaklama tesisleri yatırımlarımız dışında sigorta ve menkul kıymetler şirketleri de satın almayı planlıyoruz.”Metro ve Otomasyon


“ Karayolu taşımacılığının öncü firması olarak hizmet sektöründe teknolojik yatırımın gerekliliğini hissediyoruz. Bu gereksinimden yola çıkarak 2002 yılında bu alandaki çalışmalar başlatıldı. Yaklaşık 1 milyon dolar tutarında bir maliyetle uygulanmaya başlanan bu projeyle müşteri memnuniyetinin en üst düzeye çıkarılması hedefleniyor. Otomasyon sistemi İstanbul’da hayata geçirildi, 2004 yılında ise tüm Türkiye’de aynı sistemle hizmet vermeye başlayacağız.”


VİZYONUMUZ


Kaliteli ve yenilikçi hizmetlerimiz ile koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlayarak sektörümüzün öncülerinden olmaktır.


MİSYONUMUZ


• Konuklarımıza ve çalışanlarımıza olan davranışlarımızda ; karşılıklı saygı ve dürüstlük ilkemizi korumak,

• Topluma , doğal çevreye ve insanlığa karşı olan sorumluluğumuzun bilincinde olmak,
• Sürekli yatırımlarla yeni istihdam alanları yaratmak,
• Bilgi çağının olanaklarını tüm hizmet alanlarımızda uygulamak,
• Ve konuklarımızın ihtiyaç ve beklentilerini , beklediklerinden daha kaliteli bir hizmet anlayışıyla karşılamak temel hedefimizdir.

KALİTE POLİTİKAMIZ,


Konuklarımızın tüm ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayarak, güvenli ve rahat bir yolculuk yapmalarını sağlamak, kendimizi günün değişen şartlarına göre sürekli geliştirerek ve yenileyerek müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktır.

Bunu başarmanın yolu, yenilikçi ve yaratıcı önerileri cesaretlendirecek eğitimlerle çalışanlarımızın şirketimize olan bağlılıklarını arttırarak, takım ruhu ile verimlilik ve hizmet kalitesini yükseltmektir.

METRO MOTORLU TAŞITLAR TAŞ.SAN. VE TİC. A.Ş.

Galip ÖZTÜRK Yönetim Kurulu Başkanı


LOGOMUZUN ANLAMI


METRO adı, çağdaş ve ileri teknoloji ile şehirlerarası yolcu taşımacılığının simgesi; şimdi, kurumsal imajını yeniledi. Amblemimizin ana rengi değişti. Bundan böyle araçlarımızda turuncu sıcaklığını yansıtan yeni amblem - logomuzu göreceksiniz. Anadolu sıcaklığıyla bütünleşen yeni rengimiz çevreci anlayışımızla bütünleşti ve sıcacık yolculuklara dönüştü. Yeni amblemimizdeki turuncu küre dünya normlarını, fırça darbesinden oluşan M harfi ise hareketliliği gösteriyor. "Önce insana saygı" prensibimiz ve konukseverliğimiz M harfinin üzerindeki noktada yerini buluyor. METRO yazı karakteri ve şekli, güvenirliğin ve rahatlığın anlatımı için özenle seçildi.

Deneyimli kaptanlarımız, güler yüzlü hosteslerimiz, bilet satışında görevli arkadaşlarımız, muavinlerimizden müdürlerimize kadar tüm personelimiz, yalnızca bir tek amaç için bir araya geldi, müşteri memnuniyeti. Sizler sevdiklerinize kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, biz "konuğumuzsunuz" anlayışımızla, yolcularımıza kusursuz hizmet sunmanın sevincini paylaşıyoruz. METRO ile güvenli ve konforlu yolculuklar diliyoruz.

RAKAMLARLA 1 YILLIK METRO KONUKSEVERLİĞİ


8.400.000 Kişilik kontenjanımız var.


7.200.000 Adet bilet kesiyoruz.


186.300 Adet sefer yapıyoruz.


386 Acentemiz var.


85.000.000.000.000 TL toplam hasılat elde ediyoruz.


4.500.000 Bardak kahve içiliyor.


3.000.000 Bardak çay içiliyor.


7.5 Ton şeker tüketiliyor.


600.000 Litre Meşrubat içiliyor.


660.000 Litre su içiliyor.


14.000.000 Adet kolonyalı mendil kullanılıyor.


27.000.000 Adet köpük bardak kullanılıyor.


10.000.000 Adet peçete tüketiliyor.


8.000.000 Adet kek yeniyor.GALİP ÖZTÜRK


Metro Turizm Yatırımlar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı


Metro Turizm Yatırımlar Grubu olarak 1992 yılında başladığımız yolculuğumuza hedeflediğimizin üstünde bir başarıyla devam etmekteyiz. Topkapı otogarında 3 otobüsle başlayan bu süreç, 2003 yılında 700 ‘ü aşkın otobüsle , 64 ile yapılan seferlerle yolculuğunu sürdürmektedir. Metro Turizm Yatırımlar Grubu ulaşım, finans ,medya, sigorta, turizm , kargo, ikram ürünleri ve otelcilik sektörlerinde yapmış olduğu yatırımlarla faaliyet alanlarını genişletmeye devam etmektedir. Bu başarının arkasında Metro kurum kültürüne bağlı olarak çalışan personelimizin performansı ve eğitime ,araştırmaya, hizmet kalitesine verdiğimiz önem yatmaktadır. Küreselleşen dünyanın temel sektörlerinden birisi olan ulaştırma alanında faaliyet göstermenin sorumluluğu içerisinde 11 yıl boyunca hizmet kalitemizi günün değişen şartlarına göre sürekli yeniledik ve geliştirdik. Çok çalışan, çok üreten ve önemli yatırımlar gerçekleştiren bir grup haline geldik. Avrupa standartlarını yakalamak ve bunu hizmet alanlarımızda uygulamak Metro Turizm Yatırımlar Grubu olarak en önemli görevimizdir. Çağımız bilim, teknoloji ve bilgi çağıdır. Bu bilinçle çağın gerektirdiği yatırımları hızla şirketlerimizde uygulamaya ve müşteri memnuniyetimizi en yüksek düzeyde tutmaya çalışıyoruz. 2004 yılına kadar ISO 9001:2000 Kalite Belgesini alarak hizmetlerimizdeki kalite düzeyimizi tescil ettirmiş olacağız.


Hem UATOD (Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüleri Derneği) ve TOİD (Tüm Otobüs İşletmecileri Derneği ) Yönetim Kurulu Başkanı olmanın sorumluluğuyla sektörel sorunlara çözüm üretmek , hem de yöneticisi bulunduğum şirketlerin yarattığı istihdam , gerçekleştirdiği yatırımlar ve ödediği vergilerle ülke ekonomimize katkıda bulunmak benim için büyük bir mutluluktur. Metro Turizm Yatırımlar Grubu kalitesini yaratan siz değerli konuklarımıza ve çalışma arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Çünkü sizin önerileriniz ve beklentileriniz doğrultusunda bu günlere geldik. Bundan sonra da Türkiye’nin yollarında hep METRO olacak.SİNAN SOLOK


Metro Motorlu Taşıtlar Taş. San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü


Değerli Metro Turizm Yolcuları,


Metro Turizm olarak 11 yıl boyunca gerçekleştirmiş olduğumuz yeniliklerle, çağın gerektirdiği koşulları yakalamaya çalıştık . Yılda 7 milyon yolcu taşımanın verdiği sorumlulukla hizmet kalitemizi her geçen gün arttırarak sektörün öncülerinden olduk. Hedefleri gün geçtikçe büyüyen bir kurumun Genel Müdürü olmak sorumluluk kadar başarıya ulaşma mutluluğunu da beraberinde getiriyor. Çünkü her hedefimize şirket çalışanlarımızla birlikte adım adım ulaşıyoruz. Bu doğrultuda siz konuklarımıza hızlı ve sorunsuz hizmet verebilmek için 1 milyon dolarlık otomasyon projesini İstanbul’da hayata geçirdik, 2003 yılı sonuna kadar ise tüm Türkiye’de aynı sistemle sizlere hizmet vermeye başlayacağız. Her geçen gün hizmet kalitemizi arttırarak 2002 yılında 7 milyona ulaşan yolcu sayımızı 2003 yılı sonunda 7.5 milyona ulaştırmış olacağız. En büyük hedefimiz , Metro Turizmle yolculuk etmekten memnun 10 milyon yolcu sayısına ulaşmaktır. Bugün 8 farklı sektörde faaliyet gösteren MetrYatırımlar Grubu geleceğe yatırım yapmaya devam edecektir. Şirketimizin can ve mal güvenliğine verdiği önemden dolayı öncelikle bir sigorta şirketini ardından finans sektöründe bir menkul kıymet şirketini grup bünyemize katmak düşüncesindeyiz. Ayrıca 2004 yılına kadar almayı planladığımız ISO 9001:2000 kalite belgesi ile de bir hedefimize daha ulaşmış olacağız. Bugün 700 otobüsle , yılda 200 binin üzerinde sefer gerçekleştiriyoruz. Teknolojiye ve kaliteye önem veren bir kuruluş olarak filomuzu her geçen gün yeniliyoruz. Almanya’dan 4 milyon Euro karşılığında ithal edeceğimiz 10 adet yeni Setra ile filomuz daha da yenilenecektir. METRO , teknoloji ile kaliteli hizmetin kusursuzca sunulduğu tek adres olmaya devam edecektir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.